Mod – Niska klamka do pokoju

Po wyremontowaniu przedpokoju i wstawieniu w niego drzwi przy samej ścianie, pojawiła się potrzeba zakupu dosyć niskiej klamki, aby skrzydło nie odstawało bardzo. W sklepach nie znalazłem nic ciekawego, niższego jak 50mm, więc znowu w ruch poszły narzędzia =D

Przy zakupie patrzyłem na lekkie wygięcie klamki, aby nie wbijała się w ścianę, no i ciężej zahaczyć o niego rękawem.
Wybór padł na jakieś tanie klamki za 24zł.

rozlozona-klamkaimag0849

Zdjąłem pierścień zaciskowy i została mi sama rączka. Postanowiłem obniżyć ją o ~15mm, akurat na szerokość taśmy izolacyjnej =]
Obkleiłem ją dookoła, po czym naciąłem polowi niewielki rowek, stanowiący krawędź.

imag0850imag0851

Następnie odkleiłem taśmę i flexem zeszlifowałem pozostałości, aby mniejwięcej średnica się zgadzała. Poprawiłem kilka razy zwykłym pilnikiem i mogłem znowu poskładać ze sobą elementy. Po tym odrysowałem ołówkiem linię dookoła trzpienia klamki, aby wyciąć tam niewielki rowek na pierścień trzymający wszystko w całości.

klamka-po-skroceniuimag0854

Naciąłem szczelinę, założyłem pierścionek, odciąłem nadmiar i z powodu braku miejsca na śrubkę kontrującą, wkleiłem kwadrat (po uprzednim jego skróceniu o 2cm) na klej dwuskładnikowy.

gotowa-klamka imag0855

Założyłem klamkę bez żadnych problemów, wygląda jak trochę niesymetryczny oryginał =D Drugiej strony nie ruszałem, nie widzę w tej chwili potrzeby aby i ją przerabiać.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *